בערי וועבער - עשרה מיני נגינה - התיקון הכללי

בערי וובער   (7 מוצרים)

שנת תשע"ט תיזכר, כך מסתבר, בשל שלל סיבות שונות. אבל לחובבי המוזיקה החסידית תהיה סיבה טובה נוספת, ולמעשה לא רק לחובבי המוזיקה – הרבה מאוד יהודים יזכרו כנראה את ר"ה תשע"ט בזכות 'עשרה מיני נגינה' – עשרת מזמורי התיקון הכללי מושרים על ידי בעל המנגן הנודע מארה"ב בערי וועבער, בנעימות ברסלבאיות עתיקות ומקוריות, פרויקט יוצא דופן.

וועבער שהינו זמר ויוצר חסידי מפורסם, חתום על סדרה מרשימה של אלבומים משובחים, שהעשירו את הז'אנר בסגנונו הייחודי, הוא חתום על שבעה אלבומים, וזהו אלבומו השמיני. בערי רואה באלבומו האחרון בחינת 'עלית על כולנה' – אלבום שמתעלה על עצמו.

'עשרה מיני נגינה' הוא בהחלט תקדים חדש שלא נראה דוגמתו – זו הפעם הראשונה שזמר חסידי שר מזמורי תהילים מלאים, לא רק פסוקים או קטעים נבחרים. קודם כל מזמור ותפילה, ויחד עם זאת מוזיקה לכל דבר ועניין, בלי לוותר על קוצו של יוד, הן בביצוע הלחן, הגימורים המושלמים, התכתבות חלקה וטבעית בין הניגון למילים, וכמובן עיבודים מוזיקאליים משובחים. כל אלו יחד מותירים באוזן ובלב חוויה רוחנית-מוזיקאלית אחרת…

הרעיון נולד מזמן, לפני שנים כשבערי החל להתעניין בתורת ברסלב ושמע לראשונה על המושג 'עשרה מיני נגינה' שהם למעשה עשרת מזמורי התיקון הכללי, כמוזיקאי הבין וועבער שמדובר בנגינה – מוזיקה, אבל מהות הקשר בין הנגינה למזמורים לא היתה ברורה. בהמשך, כשהחל להכיר את תורת מוהר"ן יותר לעומק והבין שעשרת מיני הנגינה הם מושגים טמירים המוצפנים בתוך עשרת המזמורים המסוגלים ומכילים כוחות מרפא רוחניים, הידועים רק לצדיק מגלה התיקון, התעורר בו חשק עמוק יותר לבצע את המזמורים כניגונים של ממש, כדי לאפשר למאזינים חיבור פנימי יותר, שיכוון פנימה אל התוכן העמוק של המזמורים, וגם כדי לצרוב את התיקון הכללי בתודעה, אין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר עם מוזיקה.

התאמת הניגונים העתיקים והמקוריים למזמורים נעשתה מתוך התייעצות עם מקובלים ומביני עניין ולאחר עבודת גישוש ארוכה.

להפקת האלבום נבחר אחד הטובים והבכירים בתחום שהוא, כמתבקש מאיליו, גם חסיד ברסלב מנעוריו, אמן המיתרים והמעבד המוזקאי ר' נחמן דרייער מארה"ב.

כלי הנגינה שילוו את השירה הותאמו בקפידה כך שישלבו היטב עם האווירה אליה שאף בערי – אוטנטיות ונקיות מקסימאלית. אין כלים חשמליים ואין סינטטיות, רק כלים אוטנטיים כמו גיטרה קלאסית וכינור.

'מי שיאזין לאלבום', משתף אותנו דרייער, 'ישים לב עד כמה התאמת הניגונים למזמורים מדויקת ועדינה. יש למשל את 'על נהרות בבל' שמושר בניגונו של רבי מיכל מזלוטשוב. הלחן הזה מרגיש לך כמו סוג של עצירה, איטיות והתבוננות שהופכים כעבור כמה שורות במילים 'שירו לנו משיר ציון' לתנועה והתנערות. יש לחנים שמבטאים שמחה וריקוד..'

'היינו צריכים ללוות את השילוב המדויק הזה בעיבודים מתאימים, וכאן חשוב לי לציין את ההשקעה של בערי שבחר 'לרפד' את העיבודים בסאונד מהטבע ואפקטים שייצרו תמונה כמעט וויזואלית של התוכן המשתקף מהמזמור. קח למשל את 'הודו להשם'.. זה כמו סיפור.. הכל נעצר.. אין תופים אין קצב.. רגוע. זה כמו לצאת לשדה ולעמוד באמצע ולראות את הבריאה ולשמוע אותה מספרת על עצמה..'

להקלטת האלבום נבחר אולפן 'Edgware Studios Monsey' של איש המקצוע גערשי שווארץ. גערשי שעיבד וערך את קולותיהם של מיטב זמרי המגזר מציין את האלבום הזה כנקודת מפנה: 'זה דבר שאף אחד עוד לא עשה עד היום' הוא אומר לנו, 'זו גם תפילה מכל הלב, וגם שירה מכל הלב'.

האולפן שראה לא מעט אמנים ורשימות עם תווים,  הפך לסוג של בית כנסת. 'עבדנו על האלבום הזה שעות וימים שלמים, ואני לא אשכח לעולם את הרושם הכביר שעשתה עליי העבודה הזו, כאשר בערי עומד מול המיקרופון עם 'תיקון הכללי', מתפלל ומסלסל, כמו בעל תפילה מול הריבונו של עולם…'

כמות:
  תאריך הוצאה2018
  משקל0.12 ק"ג

עם קבלת ההזמנה אנו פועלים כמה שיותר מהר ללקט את המוצרים ולהעבירם לחברת השליחויות כדי שהחבילה שלך תגיע אליך בהקדם! 

זמן הכנת המשלוח : 0-2 ימי עסקים.

להלן זמני האספקה: 

דואר רשום (למרכז חלוקה הקרוב ביותר לכתובתך): עד 10 ימי עסקים , כולל מספר מעקב של החבילה . (לא כולל יישובים שהחלוקה היא באמצעות ״דואר נע״)

דואר אקספרס: 1-3 ימי עסקים באמצעות דואר שליחים עד לביתך.

1. מוצר יוחלף תוך 14 יום מתאריך הקניה,כאשר המוצר חדש ובאריזתו המקורית ,בתנאי שלא נפגם ושלא נעשה בו כל שימוש . 

2. מוצר שלטענת הלקוח הוא לא תקין - ניתן לקבל את המוצר כקובץ בדוא״ל, או לחילופין החזר כספי מלא בתנאי שהמוצר נשלח בחזרה ע״י הלקוח לבית העסק באמצעות הדואר על מנת להחזירו לספק/יצרן.

3. תשלום דמי המשלוח יחול על הלקוח במידה שהחליט הלקוח להחזיר את המוצר ללא סיבה מיוחדת, ובאם המוצר אינו תקין לטענת הלקוח בית העסק ישא בהוצאות המשלוח חזרה.